Regulamin dotyczący zwrotów towaru oraz prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży

Na potrzeby niniejszego regulaminu zostały przyjęte następujące definicje:

Sprzedawca – Agnieszka Tracz, z siedzibą w Kiełczowie, ul. Sielska 12, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki, NIP: 8842401212, REGON:526900512.

Konsument – osoba fizyczna zawierająca ze Sprzedawcą Umowę Sprzedaży Towarów za pośrednictwem strony internetowej www.gallopingkids.com lub Internetowej Platformy Sprzedażowej, której przedmiot nie jest związany bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Przedsiębiorca – podmiot, o którym mowa w art. 4. ustawy Prawo przedsiębiorców (Dz. U. Dz.U. z 2018 r. poz. 646 z późn. zm.), tj. osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą. Przedsiębiorcami są także wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.
Zasady podejmowania, wykonywania i zakończenia działalności gospodarczej przez osoby zagraniczne określają odrębne przepisy.

Przedsiębiorca na prawach konsumenta – osoba fizyczna, o której mowa o którym mowa w art. 7aa ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z późn. zm.) zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością, kiedy z jej treści wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, np. z uwagi na przedmiot działalności wskazany w CEIDG;

Zamówienie – oświadczenie woli składane przez Konsumenta w formularzu zamówienia zmierzające do nabycia Towarów oferowanych za pośrednictwem strony internetowej www.gallopingkids.com lub Internetowej Platformy Sprzedażowej, której przedmiot nie jest związany bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Towar – wskazana i udostępniona przez Sprzedającego rzecz ruchoma/usługa będąca przedmiotem Umowy Sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą. Każdy Towar oferowany przez Sprzedającego ma wskazaną cenę zakupu wyrażoną w walucie;

Umowa Sprzedaży – zwana dalej Umową, to umowa sprzedaży Towaru zawarta między Klientem a Sprzedawcą. Zawierając Umowę Sprzedawca składa oświadczenie woli polegające na zobowiązaniu się do przeniesienia na Konsumenta własności zakupionego przez niego Towaru, a wskazanych w Zamówieniu, a Konsument zobowiązuje się zapłacić Sprzedawcy cenę określoną przez Sprzedawcę w momencie składania przez Konsumenta Zamówienia.
Umową tą objęte są wyłącznie nowe Towary. Umowa Sprzedaży nie obejmuje towarów używanych.

Umowa zawarta na odległość – umowa zawarta z Klientem w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość (w ramach Sklepu), bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie.

Umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa – umowa zawarta z Konsumentem:

  1. przy jednoczesnej fizycznej obecności stron w miejscu, które nie jest lokalem przedsiębiorstwa danego przedsiębiorcy,
  2. w wyniku przyjęcia oferty złożonej przez Konsumenta w okolicznościach, o których mowa w punkcie a),

Cena – wynagrodzenie należne Sprzedawcy, w związku z nabyciem przez Konsumenta Towaru oferowanego przez Sprzedawcę. Cena wyrażona jest w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej (PLN) i stanowi cenę brutto, tj. zawiera w sobie wszystkie należne podatki.
Cena odnosi się również do wartości wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Konsument jest obowiązany zapłacić Sprzedawcy za treść cyfrową, usługę cyfrową a także cyfrowe odwzorowanie wartości;
Sprzedawca zastrzega sobie prawo do organizowania cyklicznych promocji, w tym okresowych obniżek cen okresowych lub obniżek cen związanych z zakupem większej niż jedna liczby Towarów. Warunki oraz termin obowiązywania takich promocji zostaną każdorazowo przedstawione Konsumentowi.

Treść cyfrowa – dane wytwarzane i dostarczane w postaci cyfrowej;

Usługa cyfrowa – usługę pozwalającą konsumentowi na:

  1. wytwarzanie, przetwarzanie, przechowywanie lub dostęp do danych w postaci cyfrowej,
  2. wspólne korzystanie z danych w postaci cyfrowej, które zostały przesłane lub wytworzone przez Konsumenta lub innych użytkowników tej usługi,
  3. inne formy interakcji za pomocą danych w postaci cyfrowej;

Towar z elementami cyfrowymi – towar zawierający treść cyfrową lub usługę cyfrową lub z nimi połączony w taki sposób, że brak treści cyfrowej lub usługi cyfrowej uniemożliwiłby jego prawidłowe funkcjonowanie;

Oświadczenie – oświadczenie o odstąpieniu od Umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa.

Formularz Odstąpienia – druk do złożenia oświadczenia przez Konsumenta o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Formularz należy wypełnić przed wysłaniem do Sprzedawcy.
Formularz ten stanowi załącznik do niniejszego regulaminu. Można go również pobrać bezpłatnie na stronie internetowej www.gallopingkids.com.

UOKiK – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Platforma ODR (skrót od ang. “Online Dispute Resolution”) – interaktywna strona internetowa z punktem obsługi przeznaczonym dla Konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług. Dostęp do Platformy ODR jest bezpłatny i znajduje się pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.home2.show


Internetowa Platforma Sprzedażowa – usługa korzystająca z oprogramowania, w tym ze strony internetowej, z części strony internetowej lub aplikacji, obsługiwanego przez przedsiębiorcę lub w jego imieniu, w ramach której umożliwia się:

  1. konsumentom zawieranie z innymi przedsiębiorcami umów na odległość lub
  2. osobom fizycznym niebędącym przedsiębiorcami zawieranie umów na odległość z innymi osobami fizycznymi niebędącymi przedsiębiorcami;

Regulamin Zwrotu – niniejszy regulamin dotyczący zwrotów Towaru oraz prawa odstąpienia od Umowy Sprzedaży.

§ 1
Terminy do odstąpienia przez Konsumenta od Umowy Sprzedaży

  1. Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od Umowy Sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
  2. Bieg terminu określonego w punkcie 1 rozpoczyna się od dnia, w którym Towar został dostarczony Konsumentowi lub wskazanej przez niego osobie innej niż przewoźnik.
  3. W przypadku Umowy, która obejmuje wiele Towarów, a które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach, termin wskazany w ust. 1 biegnie od dostawy ostatniego Towaru, partii lub części.

§ 2
Forma odstąpienia przez Konsumenta od Umowy Sprzedaży

  1. Konsument może odstąpić od Umowy Sprzedaży, składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od tej Umowy.
  2. Aby zachować termin odstąpienia od Umowy, o którym mowa w § 1 punkt 1 Konsument jest zobowiązany do złożenia Sprzedawcy Oświadczenia przed upływem tego terminu.
  3. Konsument może wybrać jedną z dogodnych dla siebie dostępnych form kontaktu ze Sprzedawcą:
    1. telefonicznie, z zastrzeżeniem że Konsument będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia o odstąpieniu od Umowy dodatkowo w jednej z form wymienionych w podpunktach, c), d), e) lub f) niniejszego punktu;
    2. wysyłając wiadomość SMS na numer telefonu wskazany w § 5 punkt 3;
    3. za pośrednictwem wiadomości mailowej;
    4. pisma wysłanego za pośrednictwem listu poleconego z potwierdzeniem odbioru;
    5. pisma wysłanego za pośrednictwem przesyłki kurierskiej;
    6. wypełnienia Formularza dołączonego do niniejszego Regulaminu oraz dołączonego do Towaru. Wypełniony Formularz należy wysłać do Sprzedającego mailem lub za pośrednictwem listu poleconego z potwierdzeniem odbioru lub za pośrednictwem przesyłki kurierskiej.
  4. W przypadku przesłania przez Konsumenta Oświadczenia drogą elektroniczną, Sprzedawca niezwłocznie prześle Konsumentowi na podany przez niego adres e-mail potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy.

§ 3
Skutki odstąpienia przez Konsumenta od Umowy Sprzedaży

  1. W przypadku odstąpienia od Umowy zawartej na odległość Umowę uważa się za niezawartą.

§ 4
Prawa i obowiązki Sprzedawcy
w razie odstąpienia przez Konsumenta od Umowy Sprzedaży

  1. W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca zwraca Konsumentowi niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia od Konsumenta o odstąpieniu od Umowy, wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę.
  2. Sprzedawca dokona zwrotu kwot, o których mowa w § 4 punkt 1 przy użyciu takich samych metod płatności, jakie zostały przez Konsumenta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie, które nie będzie się wiązało dla niego z żadnymi kosztami.
  3. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania Towaru z powrotem lub do czasu dostarczenia mu przez Konsumenta dowodu odesłania tego Towaru, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

§ 5
Prawa i obowiązki Konsumenta
w razie odstąpienia przez Konsumenta od Umowy Sprzedaży

  1. Konsument, który złożył Sprzedawcy Oświadczenie, o którym mowa w § 2 punkt 1 jest obowiązany odesłać Towar niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym złożył Sprzedającemu Oświadczenie, o którym mowa w § 2 punkt 1.
  2. Termin, o którym mowa w punkcie 1 zostanie zachowany, jeżeli Konsument odeśle Towar przed upływem terminu 14 dni.
  3. Konsument jest zobowiązany odesłać Towar na adres Sprzedawcy:
    Agnieszka Tracz
    ul. Sielska 12, 55-093 Kiełczów, Polska
    numer telefonu: +48 668 870 917
    e-mail: agnieszka.tracz@gallopingkids.pl
  4. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Towaru, np. koszty opakowania, zabezpieczenia Towaru przed uszkodzeniem w trakcie wysyłki, koszty nadania Towaru.
  5. Konsument powinien zwrócić Sprzedawcy Towar wybierając dostawę najtańszym, dostępnym w ofercie Sprzedawcy sposobem transportu.
  6. Sprzedawca zwraca Konsumentowi koszty przesyłki do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki określonej w punkcie 5 niniejszego paragrafu.
  7. Jeżeli Konsument wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu dostępnej w danej ofercie Sprzedającego.
  8. W przypadku, gdy ze względu na charakter Towaru nie może on zostać odesłany w zwykłym trybie pocztą, informacja o tym, a także o kosztach zwrotu Towaru, będzie się znajdować w opisie Towaru na stronie internetowej www.gallopingkids.com lub Internetowej Platformie Sprzedażowej.
  9. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości Towaru wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.
  10. W przypadku, gdy Konsument użytkował Towar w sposób określony w punkcie 9 niniejszego paragrafu, uszkodził lub dokonał w nim zmian lub przeróbek, Sprzedawca zwróci Konsumentowi kwotę pomniejszoną o wartość jaką ten Towar stracił w wyniku użytkowania i / lub uszkodzenia i / lub zmian i / lub przeróbek dokonanych przez Konsumenta.
  11. Sprzedawca jest zobowiązany do poinformowania Konsumenta o wysokości zwracanej kwot w przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionej w punkcie 10 niniejszego paragrafu.
  12. Sprzedawca jest zobowiązany do przedstawienia Konsumentowi uzasadnienia oraz dokumentacją w postaci zdjęć i / lub nagrań audiowizualnych, które jednoznacznie wskazują w jakim stanie znajduje się zwracany Sprzedawcy przez Konsumenta Towar.

§ 6
Wyłączenie prawa do odstąpienia
przez Konsumenta od Umowy Sprzedaży

  1. Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumenta w odniesieniu do Umowy:
    1. o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który przed rozpoczęciem świadczenia został poinformowany o tym, że po jego spełnieniu utraci prawo do odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości,
    2. w których cena lub wynagrodzenie zależą od wahań na rynku finansowym, niezależnych od przedsiębiorcy i mogących wystąpić przed upływem terminu na odstąpienie od umowy,
    3. w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
    4. w których towar szybko ulega zepsuciu lub ma krótki termin przydatności do użycia,
    5. w których przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę, jeżeli opakowanie to zostało otwarte po dostarczeniu,
    6. w których przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami,
    7. w których przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, jeśli ich cena została uzgodniona podczas zawarcia umowy sprzedaży, dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni, a wartość zależy od wahań na rynku, pozostających poza kontrolą przedsiębiorcy,
    8. w których konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca przyjechał do niego w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji. W przypadku wszystkich pozostałych napraw innych niż „pilne” konsumentom przysługuje prawo do odstąpienia od umowy,
    9. w których przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli zostało ono otwarte po dostarczeniu,
    10. o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę,
    11. zawartych w drodze aukcji publicznej,
    12. o świadczenie usług hotelarskich, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi,
    13. o dostarczanie treści cyfrowych niedostarczanych na nośniku materialnym, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości, a przedsiębiorca przekazał konsumentowi dokument potwierdzający zawarcie umowy,
    14. o świadczenie usług, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, w przypadku których konsument wyraźnie zażądał od przedsiębiorcy, aby przyjechał do niego w celu dokonania naprawy, a usługa została już w pełni wykonana za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta – np. Konsument zamówił naprawę uszkodzonych żaluzji i udzielił przedsiębiorcy wyraźnej zgody na rozpoczęcie spełniania świadczenia.

§ 7
Pozasądowe sposoby rozpatrywania sporów
i dochodzenia roszczeń przez Konsumenta

  1. Niniejszy punkt Regulaminu ma zastosowanie jedynie do podmiotów zawierających ze Sprzedawcą Umowę Sprzedaży, którzy są Konsumentami w myśl ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z późn. zm.).
  2. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod adresem internetowym www.uokik.gov.pl.
  3. Przy Prezesie UOKiK działa także punkt kontaktowy: pod numerem telefonu: +48 22 55 60 333, email: kontakt.adr@uokik.gov.pl lub adresem UOKiK: Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa.), którego zadaniem jest między innymi udzielanie pomocy Konsumentom w sprawach dotyczących pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.
  4. Konsument posiada następujące przykładowe możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń: (1) wniosek o rozstrzygnięcie sporu do stałego polubownego sądu konsumenckiego (więcej informacji na stronie: http://www.spsk.wiih.org.pl/); (2) wniosek w sprawie pozasądowego rozwiązania sporu do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej (więcej informacji na stronie inspektora właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności gospodarczej przez Sprzedawcę); oraz (3) pomoc powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Porady udzielane są między innymi mailowo pod adresem porady@dlakonsumentow.pl oraz pod numerem infolinii konsumenckiej 801 440 220 (opłata za połączenie wg taryfy operatora).
  5. Konsument może skorzystać z pozasądowego rozstrzygania sporów ze Sprzedawcą również za pośrednictwem internetowej platformy ODR (skrót od ang. “Online Dispute Resolution”). Platforma dostępna jest we wszystkich językach obowiązujących na terenie Unii Europejskiej, możliwe jest również dołączenie niezbędnych dokumentów oraz ich tłumaczenie.
  6. Dostęp do Platformy ODR jest bezpłatny i znajduje się pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.home2.show
  7. Więcej informacji na temat pozasądowego rozstrzygania sporów znajduje sie na podanej w punkcie 7 ninejszego paragrafu stronie interentowej Platformy ODR oraz pod adresem internetowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://uokik.gov.pl/spory_konsumenckie_faq_platforma_odr.php

§ 8
Postanowienia końcowe

  1. Postanowienia niniejszego Regulaminu mają zastosowanie także wobec Przedsiębiorcy na prawach konsumenta, przy czym składając Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży Przedsiębiorca na prawach konsumenta zobowiązany jest do wskazania okoliczności potwierdzających jego status, o którym mowa w art. 7aa ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z późn. zm.).
  2. Formularz, o którym mowa w § 2 punkt 3 f) stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu. Można go również pobrać bezpłatnie na stronie internetowej www.gallopingkids.com.

§8
Wykaz załączników do niniejszego Regulaminu

  1. Do niniejszego Regulaminu załączniki stanowią:
    1. Formularz: Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa