Na potrzeby niniejszego regulaminu zostały przyjęte następujące definicje:
Sprzedawca – Agnieszka Tracz, z siedzibą w Kiełczowie, ul. Sielska 12, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki, NIP: 8842401212, REGON:526900512.
Konsument – osoba fizyczna zawierająca ze Sprzedawcą Umowę Sprzedaży Towarów za pośrednictwem strony internetowej www.gallopingkids.pl lub Internetowej Platformy Sprzedażowej, której przedmiot nie jest związany bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
Przedsiębiorca – podmiot, o którym mowa w art. 4. ustawy Prawo przedsiębiorców (Dz. U. Dz.U. z 2018 r. poz. 646 z późn. zm.), tj. osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą. Przedsiębiorcami są także wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.
Zasady podejmowania, wykonywania i zakończenia działalności gospodarczej przez osoby zagraniczne określają odrębne przepisy.
Przedsiębiorca na prawach konsumenta – osoba fizyczna, o której mowa o którym mowa w art. 7aa ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z późn. zm.) zawierająca umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością, kiedy z jej treści wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, np. z uwagi na przedmiot działalności wskazany w CEIDG.
Zamówienie – oświadczenie woli składane przez Konsumenta w formularzu zamówienia zmierzające do nabycia Towarów oferowanych za pośrednictwem strony internetowej www.gallopingkids.pl lub Internetowej Platformy Sprzedażowej, której przedmiot nie jest związany bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
Towar – wskazana i udostępniona przez Sprzedającego rzecz ruchoma/usługa będąca przedmiotem Umowy Sprzedaży między Konsumentem a Sprzedawcą. Każdy Towar oferowany przez Sprzedającego ma wskazaną cenę zakupu wyrażoną w walucie.
Umowa Sprzedaży – zwana dalej Umową, to umowa sprzedaży Towaru zawarta między Konsumentem a Sprzedawcą. Zawierając Umowę Sprzedawca składa oświadczenie woli polegające na zobowiązaniu się do przeniesienia na Konsumenta własności zakupionego przez niego Towaru, a wskazanych w Zamówieniu, a Konsument zobowiązuje się zapłacić Sprzedawcy cenę określoną przez Sprzedawcę w momencie składania przez Konsumenta Zamówienia.
Umową tą objęte są wyłącznie nowe Towary. Umowa Sprzedaży nie obejmuje towarów używanych.
Umowa zawarta na odległość – umowa zawarta z Klientem w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość (w ramach Sklepu), bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie.
Umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa – umowa zawarta z Konsumentem:
- przy jednoczesnej fizycznej obecności stron w miejscu, które nie jest lokalem przedsiębiorstwa danego przedsiębiorcy,
- w wyniku przyjęcia oferty złożonej przez Konsumenta w okolicznościach, o których mowa w punkcie a).
Cena – wynagrodzenie należne Sprzedawcy, w związku z nabyciem przez Konsumenta Towaru oferowanego przez Sprzedawcę. Cena wyrażona jest w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej (PLN) i stanowi cenę brutto, tj. zawiera w sobie wszystkie należne podatki.
Cena odnosi się również do wartości wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Konsument jest obowiązany zapłacić Sprzedawcy za treść cyfrową, usługę cyfrową a także cyfrowe odwzorowanie wartości.
Sprzedawca zastrzega sobie prawo do organizowania cyklicznych promocji, w tym okresowych obniżek cen okresowych lub obniżek cen związanych z zakupem większej niż jedna liczby Towarów. Warunki oraz termin obowiązywania takich promocji zostaną każdorazowo przedstawione Konsumentowi.
Treść cyfrowa – dane wytwarzane i dostarczane w postaci cyfrowej.
Usługa cyfrowa – usługę pozwalającą konsumentowi na:
- wytwarzanie, przetwarzanie, przechowywanie lub dostęp do danych w postaci cyfrowej,
- wspólne korzystanie z danych w postaci cyfrowej, które zostały przesłane lub wytworzone przez Konsumenta lub innych użytkowników tej usługi,
- inne formy interakcji za pomocą danych w postaci cyfrowej.
Towar z elementami cyfrowymi – towar zawierający treść cyfrową lub usługę cyfrową lub z nimi połączony w taki sposób, że brak treści cyfrowej lub usługi cyfrowej uniemożliwiłby jego prawidłowe funkcjonowanie.
Funkcjonalność – zdolność treści cyfrowej, usługi cyfrowej lub towaru do pełnienia swoich funkcji z uwzględnieniem ich przeznaczenia.
Integracja – połączenie treści cyfrowej lub usługi cyfrowej z elementami środowiska cyfrowego Konsumenta i włączenie ich do tych elementów w celu zapewnienia zgodności z umową o dostarczanie treści cyfrowej lub usługi cyfrowej.
Kompatybilność – współdziałanie treści cyfrowej, usługi cyfrowej, lub towaru ze sprzętem komputerowym lub oprogramowaniem, które są zazwyczaj używane do korzystania z treści cyfrowej, usługi cyfrowej, lub towaru tego samego rodzaju, bez konieczności ich przekształcania.
Oświadczenie – oświadczenie o odstąpieniu od Umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa.
Formularz Reklamacji – druk do złożenia oświadczenia przez Konsumenta zawierający żądanie w związku z ujawnieniem się niezgodności Towaru z Umową. Formularz należy wypełnić przed wysłaniem do Sprzedawcy.
Formularz stanowi załącznik do niniejszego regulaminu i występuje w 4 wersjach, w zależności od rodzaju żądania wystosowanego przez Konsumenta względem Sprzedawcy. Formularz można również pobrać bezpłatnie na stronie internetowej www.gallopingkids.pl.
UOKiK – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Platforma ODR (skrót od ang. “Online Dispute Resolution”) – interaktywna strona internetowa z punktem obsługi przeznaczonym dla Konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług. Dostęp do Platformy ODR jest bezpłatny i znajduje się pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.home2.show
Internetowa Platforma Sprzedażowa – usługę korzystająca z oprogramowania, w tym ze strony internetowej, z części strony internetowej lub aplikacji, obsługiwanego przez przedsiębiorcę lub w jego imieniu, w ramach której umożliwia się:
- konsumentom zawieranie z innymi przedsiębiorcami umów na odległość lub
- osobom fizycznym niebędącym przedsiębiorcami zawieranie umów na odległość z innymi osobami fizycznymi niebędącymi przedsiębiorcami.
Regulamin Reklamacji – niniejszy regulamin dotyczący niezgodności Towaru z Umową Sprzedaży.
§1
Zgodność Towaru z Umową Sprzedaży
- Sprzedawca, zgodnie z art. 2 pkt 4a oraz art. 43a i następne ustawy o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z późn. zm.) ponosi odpowiedzialność w przypadku niezgodności Towaru z Umową Sprzedaży.
- Towar jest zgodny z umową, jeżeli zgodne z Umową pozostają w szczególności jego:
- opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność i funkcjonalność, a w odniesieniu do towarów z elementami cyfrowymi – również kompatybilność, interoperacyjność i dostępność aktualizacji,
- przydatność do szczególnego celu, do którego jest potrzebny Konsumentowi, o którym Konsument powiadomił przedsiębiorcę najpóźniej w momencie zawarcia Umowy i który Sprzedawca zaakceptował.
- Ponadto Towar, aby został uznany za zgodny z Umową, powinien:
- nadawać się do celów, do których zazwyczaj używa się Towaru tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk,
- występować w takiej ilości i mieć takie cechy, w tym trwałość i bezpieczeństwo, a w odniesieniu do towarów z elementami cyfrowymi – również funkcjonalność i kompatybilność, jakie są typowe dla Towaru tego rodzaju i których Konsument może zasadnie oczekiwać,
- być dostarczany z akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia Konsumentowi może rozsądnie oczekiwać,
- być takiej samej jakości jak próbka lub wzór, które Sprzedawca udostępnił Konsumentowi przed zawarciem Umowy i odpowiada opisowi takiej próbki lub takiego wzoru. Uzasadnione oczekiwania Konsumenta względem Towaru uwzględniają charakter Towaru oraz publiczne zapewnienie (np. w reklamie lub na etykiecie) złożone przez Sprzedawcę w tym zakresie (jego poprzedników prawnych lub osoby działające w ich imieniu), chyba że Sprzedawca wykaże, że:
- nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i, oceniając rozsądnie, nie mógł o nim wiedzieć,
- przed zawarciem Umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakiej publiczne zapewnienie zostało złożone lub w porównywalny sposób,
- publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję Konsumenta o zawarciu Umowy.
- Sprzedawca ponosi odpowiedzialność – wobec Konsumentów – za brak zgodności Towaru z Umową istniejący w chwili jego dostarczenia, który ujawnił się w ciągu dwóch lat od jego dostarczenia, zgodnie z zasadami odpowiedzialności, o których mowa w rozdziale 5a ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z późn. zm.)
§2
Prawa i obowiązki Konsumenta
- Konsument – w przypadku niezgodności Towaru z Umową – zobowiązany jest do niezwłocznego kontaktu ze Sprzedawcą w jednej z dostępnych form:
- kontaktu telefonicznego, z zastrzeżeniem że Konsument będzie zobowiązany do zgłoszenia reklamacji dodatkowo w jednej z form wymienionych w podpunktach c), d), e) lub f) niniejszego punktu.
- wysyłając wiadomość SMS na numer telefonu wskazany w punkcie 3;
- za pośrednictwem wiadomości mailowej,
- pisma wysłanego za pośrednictwem listu poleconego z potwierdzeniem odbioru,
- pisma wysłanego za pośrednictwem przesyłki kurierskiej,
- wypełnienia Formularza Reklamacji dołączonego do niniejszego Regulaminu oraz dołączonego do Towaru. Wypełniony Formularz należy wysłać do Sprzedawcy e-mailem lub za pośrednictwem listu poleconego z potwierdzeniem odbioru lub za pośrednictwem przesyłki kurierskiej.
- Jeżeli Towar jest niezgody z Umową Konsument może żądać – w pierwszej kolejności – jego naprawy lub wymiany. Wybór pomiędzy wymianą, a naprawą należy do Konsumenta.
- Reklamację należy zgłosić na adres Sprzedawcy:
Agnieszka Tracz
ul. Sielska 12
55-093 Kiełczów, Polska
tel. +48 668 870 917
email: agnieszka.tracz@gallopingkids.pl - Aby przyśpieszyć proces reklamacyjny, Konsument który składa reklamację jest zobowiązany:
- jasno i zwięźle opisać oraz przedstawić stwierdzoną niezgodność Towaru z Umową wraz z okolicznościami, kiedy Konsument spostrzegł opisywaną niezgodność;
- przesłać zdjęcie stwierdzonej niezgodności;
- wskazać swoje żądanie w związku z niezgodnością Towaru z Umową;
- podać dane Konsumenta składającego reklamację;
- wskazać numer konta bankowego, na który Sprzedawca ma zwrócić należne Konsumentowi środki.
- Jeśli do rozpoznania reklamacji konieczne okaże się zapoznanie się przez Sprzedawcę ze sprzedanym Towarem, Konsument który wykonuje uprawnienia z tytułu niezgodności Towaru z Umową, będzie zobowiązany dostarczyć do Sprzedawcy Towar niezgodny z Umową.
- Jeżeli reklamacja okaże się zasadna, a Konsument poniósł koszty związane z dostarczeniem do Sprzedawcy Towaru niezgodnego z Umową, wówczas Sprzedawca zwróci Konsumentowi poniesione przez Konsumenta koszty.
- Dostarczenie do Sprzedawcy Towaru niezgodnego z Umową powinno odbyć się za pośrednictwem możliwie jak najtańszego środka transportu.
- Konsument, przed dostarczeniem Towaru niezgodnego z Umową jest zobowiązany do starannego zapakowania tego Towaru oraz zabezpieczenia go w taki sposób, aby obniżyć ryzyko jego uszkodzenia w trakcie transportu oraz przesyłki.
- W przypadku nieuznania reklamacji z powodów wskazanych w § 5, Towar zostanie odesłany na koszt Konsumenta.
§3
Prawa i obowiązki Sprzedawcy
- Sprzedawca ustosunkuje się do żądania reklamacyjnego w rozsądnym terminie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania zgłoszenia reklamacyjnego od Konsumenta do Sprzedawcy.
- Za dzień doręczenia zgłoszenia reklamacji przez Konsumenta drogą elektroniczną uznaje się dzień doręczenia zgłoszenia reklamacji na adres e-mail Sprzedawcy.
Za dzień doręczenia zgłoszenia reklamacji przez Konsumenta za pośrednictwem listu poleconego uznaje się dzień doręczenia zgłoszenia na adres siedziby Sprzedawcy.
Za dzień doręczenia zgłoszenia reklamacji przez Konsumenta za pośrednictwem przesyłki kurierskiej uznaje się dzień doręczenia zgłoszenia na adres siedziby Sprzedawcy. - W przypadku braku ustosunkowania się Sprzedawcy do żądania reklamacyjnego w terminie wskazanym w punkcie 1, żądanie Konsumenta uważa się za uzasadnione.
- Sprzedawca dokonuje naprawy lub wymiany Towaru w rozsądnym terminie, liczonym od chwili, w której został on poinformowany przez Konsumenta o braku zgodności Towaru z Umową. Sprzedawca dokonuje naprawy lub wymiany Towaru bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta, uwzględniając specyfikę Towaru oraz cel, w jakim Konsument go nabył.
- Jeżeli jednak spełnienie żądania Konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy, to Sprzedawca może dokonać wymiany, gdy Konsument żąda naprawy, lub Sprzedawca może dokonać naprawy, gdy Konsument żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności Towaru z Umową w sposób wybrany przez Konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy.
- Jeżeli zarówno naprawa, jak i wymiana Towaru są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów, Sprzedawca może odmówić doprowadzenia Towaru do zgodności z Umową. W takim przypadku Konsumentowi przysługuje prawo do żądania obniżenia ceny Towaru lub prawo do odstąpienia od Umowy, o którym mowa w § 4.
- Przy ocenie nadmierności kosztów dla Sprzedawcy uwzględnia się wszelkie okoliczności sprawy, w szczególności znaczenie braku zgodności Towaru z Umową, wartość Towaru zgodnego z Umową oraz nadmierne niedogodności dla Konsumenta powstałe wskutek zmiany sposobu doprowadzenia Towaru do zgodności z Umową.
§4
Obniżenie ceny lub odstąpienie przez Konsumenta
od Umowy Sprzedaży
- Jeżeli Towar jest niezgodny z Umową, a:
- Sprzedawca odmówił doprowadzenia Towaru do zgodności z Umową, gdy wystąpią okoliczności wskazane w § 3 punkcie 6;
- Sprzedawca nie doprowadził Towaru do zgodności, poprzez wymianę albo naprawę tego Towaru;
- Sprzedawca podjął próbę naprawy lub wymiany Towaru niezgodnego z Umową, ale Towar nadal jest niezgodny z Umową;
- z oświadczenia Sprzedawcy wynika, że nie jest możliwa wymiana ani naprawa Towaru w terminie wskazanym w § 3 punkcie 4 lub bez nadmiernych niedogodności dla Konsumenta;
wówczas Konsumentowi przysługuje prawo do żądania obniżenia ceny tego Towaru lub – w przypadku istotnej niezgodności z umową – odstąpienia od Umowy.
- Jeśli brak zgodności z Umową jest istotny, Konsument może żądać obniżenia ceny albo odstąpienia od Umowy, bez uprzedniego skorzystania z prawa do żądania naprawy lub wymiany.
- W przypadku złożenia przez Konsumenta oświadczenia o odstąpieniu od Umowy, zastosowanie mają: § 2, .§ 3, § 4 oraz § 5 punkty 1-8 Regulaminu dotyczącego zwrotów Towaru oraz prawa odstąpienia od Umowy Sprzedaży.
- Formularz Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży przez Konsumenta w związku z niezgodnością Towaru z Umową Sprzedaży stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
- Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z Umowy, w jakiej wartość Towaru niezgodnego z umową pozostaje do wartości Towaru zgodnego z Umową.
- Sprzedawca powinien zwrócić Konsumentowi kwoty należne wskutek skorzystania z prawa obniżenia ceny niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o obniżeniu ceny.
- Sprzedawca dokona zwrotu kwoty należnej z tytułu obniżenia ceny, o której mowa w niniejszym paragrafie przy użyciu takich samych metod płatności, jakie zostały przez Konsumenta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie, które nie będzie się wiązało dla niego z żadnymi kosztami.
§5
Odmowa uznania reklamacji
- Reklamacji nie podlega Towar:
- który nosi widoczne ślady użytkowania, na skutek korzystania w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności rzeczy,
- który nosi ślady użytkowania niezgodnego z instrukcją dołączoną do sprzedanego Towaru,
- którego wartość uległa zmniejszeniu w wyniku korzystania w sposób niezgodny z instrukcją dołączoną do zakupionego Towaru,
- którego wartość uległa zmniejszeniu na skutek korzystania w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności rzeczy,
- uszkodzony podczas transportu z powodu niewłaściwego zabezpieczenia przez Konsumenta, nie podlega zwrotowi/wymianie,
- jeżeli Konsument próbował samodzielnie, bez uprzedniej konsultacji ze Sprzedawcą naprawić Towar,
- jeżeli Konsument próbował samodzielnie, bez uprzedniej konsultacji ze Sprzedawcą próbował wprowadzić lub wprowadził zmiany w zakupionym Towarze,
- jeżeli Konsument zgłasza Sprzedawcy wady, o których wiedział i został poinformowany przez Sprzedawcę o istnieniu tych wad w momencie zawierania Umowy ze Sprzedawcą.,
- jeżeli wada Towaru powstała z winy Konsumenta.
§6
Pozasądowe sposoby rozpatrywania sporów
i dochodzenia roszczeń przez Konsumenta
- Niniejszy punkt Regulaminu ma zastosowanie jedynie do podmiotów zawierających ze Sprzedawcą Umowę Sprzedaży, którzy są Konsumentami w myśl ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z późn. zm.).
- Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod adresem internetowym www.uokik.gov.pl.
- Przy Prezesie UOKiK działa także punkt kontaktowy: pod numerem telefonu: +48 22 55 60 333, email: kontakt.adr@uokik.gov.pl lub adresem UOKiK: Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa.), którego zadaniem jest między innymi udzielanie pomocy Konsumentom w sprawach dotyczących pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.
- Konsument posiada następujące przykładowe możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń: (1) wniosek o rozstrzygnięcie sporu do stałego polubownego sądu konsumenckiego (więcej informacji na stronie: http://www.spsk.wiih.org.pl/); (2) wniosek w sprawie pozasądowego rozwiązania sporu do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej (więcej informacji na stronie inspektora właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności gospodarczej przez Sprzedawcę); oraz (3) pomoc powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Porady udzielane są między innymi mailowo pod adresem porady@dlakonsumentow.pl oraz pod numerem infolinii konsumenckiej 801 440 220 (opłata za połączenie wg taryfy operatora).
- Konsument może skorzystać z pozasądowego rozstrzygania sporów ze Sprzedawcą również za pośrednictwem internetowej platformy ODR (skrót od ang. “Online Dispute Resolution”). Platforma dostępna jest we wszystkich językach obowiązujących na terenie Unii Europejskiej, możliwe jest również dołączenie niezbędnych dokumentów oraz ich tłumaczenie.
- Dostęp do Platformy ODR jest bezpłatny i znajduje się pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.home2.show
- Więcej informacji na temat pozasądowego rozstrzygania sporów znajduje sie na podanej w punkcie 7 ninejszego paragrafu stronie interentowej Platformy ODR oraz pod adresem internetowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://uokik.gov.pl/spory_konsumenckie_faq_platforma_odr.php
§7
Postanowienia końcowe
- Postanowienia niniejszego Regulaminu mają zastosowanie także wobec Przedsiębiorcy na prawach konsumenta, przy czym składając Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży Przedsiębiorca na prawach konsumenta zobowiązany jest do wskazania okoliczności potwierdzających jego status, o którym mowa w art. 7aa ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014, poz. 827 z późn. zm.).
- Formularze, o których mowa w niniejszym Regulaminie, a które stanowią załącznik do niego można go również pobrać bezpłatnie na stronie internetowej www.gallopingkids.pl.
§8
Wykaz załączników do niniejszego Regulaminu
- Do niniejszego Regulaminu załączniki stanowią:
- Załącznik nr 1 – Formularz “Reklamacja towaru (żądanie naprawy/wymiany)”;
- Załącznik nr 2 – Formularz “Reklamacja towaru (żądanie obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy w przypadku istotnego braku zgodności towaru z umową bez wcześniejszego skorzystania z naprawy/wymiany)”;
- Załącznik nr 3 – Formularz “Reklamacja towaru (żądanie obniżenia ceny po wcześniejszym żądaniu naprawy/wymiany)”;
- Załącznik nr 4 – Formularz “Reklamacja towaru (żądanie odstąpienia od umowy po wcześniejszym żądaniu naprawy/wymiany)”.